Könnyítsd meg az életedet egy jó önéletrajzzal! És a miénket is.
Természetesen nincsen egyetlen egyetemes igazság arról, hogy milyen a jó önéletrajz, de ha pár dologra odafigyelsz, biztosan nem hibázhatsz. Pláne, ha a Pajtás Diákhoz, vagy valamelyik munkaadó partnerünkhöz jelentkezel állásra.
Nevezd el a fájlt
Lehet, hogy neked csak egy önéletrajz.pdf van a gépeden, de nekünk sok. És nem szeretjük őket. Írd bele a fájl nevébe a saját nevedet és esetleg a cég nevét is, ahová pályázol. Utóbbit azért, mert ezzel az apró gesztussal tudod jelezni, hogy nem véletlenül pályázol oda, ahová pályázol.
Legyél tömör
Egy oldal. Mindenki sokkal boldogabb, ha nem kell lapozni. Minél hosszabb a szöveg, annál kevésbé fogják elolvasni. Hidd el.
Ne legyen benne helyesírási hiba
Hibázni emberi dolog, de egyetlen tömör oldalban azért elkerülhető. Nézd meg az iskolád nevét, az évszámok helyesírását. Nem jó indítás például, ha valaki azt állítja magáról, hogy az “Eötvös Lóránt” egyetemre jár.
Szelektálj
Nem férsz bele egy oldalba? De, bele fogsz férni. Nézd át még párszor, és gondold végig, hogy valóban kíváncsi-e arra a munkaadód, kedvenced a falmászás, de már befejezted öt éve.
Szerkeszd meg szépre
Szánd rá az időt, kérj segítséget, keress jó mintákat. Mindegy, hogyan csinálod, de a végeredmény legyen egységes, harmonikus. Ha megvagy, akkor mentsd el pdf formátumban is, és úgy küldd el.
Ne a tavalyi nyaralós képet használd
Az alsós igazolványkép és a belógó gumikacsával tarkított nyaralós kép közötti skálán szerencsére rengeteg jó megoldást találhatsz. Legyél nyugodtan hétköznapi ruhában, mosolyogj, vagy nézz komolyan, de látszódjon, hogy ez átgondolt képválasztás.
A diákmunka valamilyen formája mindig is népszerű lehetőség volt a […]
Rendszeresen találkozunk azzal a kérdéssel, hogy mire jó az iskolaszövetkezet, […]
A Pajtás Diák Iskolaszövetkezet igény esetén munkaerő toborzásával is segíti […]